Wycieczka do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

11 czerwca uczniowie klas 6, 7, 8a i 8b wraz
z opiekunami, paniami: Ewą Kurowską, Małgorzatą Lisowską, Gabrielą Raczyńską i Małgorzatą Ślusarczyk, wzięli udział w wycieczce do miejsca pamięci Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

Uczniowie poznali historię założenia obozu. Zobaczyli baraki; krematoria; miejsce straceń; stosy osobistych rzeczy więźniów; budynki zwane blokami; pozostałości po komorach gazowych; rampy rozładunkowe, na które przywożono więźniów; celę śmierci, w której życie oddał ojciec Maksymilian Maria Kolbe. Na chwilę zatrzymali się pod ścianą straceń, gdzie minutą ciszy
i zapaleniem znicza uczcili pamięć pomordowanych ofiar tego hitlerowskiego obozy zagłady.

Młodzież uczestniczyła w żywej lekcji historii, dzięki której poznali losy masowej zagłady ludności.

Hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau to miejsce, które każdy z nas powinien odwiedzić chociaż raz w życiu.