Program pedagogiczny – ,,Jestem małym badaczem przez co odkrywam i uczę się.’’

W maju w naszej placówce odbyły się zajęcia oparte na programie pedagogicznym ,,Jestem małym badaczem przez co odkrywam i uczę się.’’

Program powstał, aby rozwijać sferę poznawczą, intelektualną i emocjonalną, oraz kształtować preorientację i orientację zawodową naszych uczniów. Program został opracowany dla grup przedszkolnych, klas I-III, klas IV- VI.

Program rozwijał myślenie praktyczne i kreatywne, spostrzegawczość, koncentrację uwagi, uczył wiedzy przyrodniczej, geograficznej, biologicznej itp. Ćwiczył również  umiejętność współpracy w grupie. Realizacja programu umożliwia każdemu dziecku poszerzenie
i pogłębienie wiadomości zgodnie z indywidualnymi możliwościami, przy wykorzystaniu różnorodnych środków, form i metod pracy.

Celem głównym było rozbudzanie u dzieci ciekawości otaczającym światem przyrody, oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych.

Program opracowała Małgorzata Lisowska wraz
z Grażyna Kuklą i Katarzyna Ramską.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnym uczestniczeniem w przeprowadzanych doświadczeniach o czym świadczą poniższe zdjęcia.