Żywa lekcja historii w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrkowicach

W ramach uczczenia osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej nasza szkoła zaplanowała szereg działań związanych z tą rocznicą. Na korytarzu uczniowie, rodzice i osoby odwiedzające naszą szkołę mogą obejrzeć gazetkę ścienną oraz wystawę prasy wydawanej w trakcie II wojny światowej. Jednym z elementów obchodów rocznicy wybuchu wojny była Żywa lekcja historii, przeprowadzona 27 września przez Pasjonatów Ożywionej Historii z Rzeszowa. Uczniowie wzięli udział w prelekcji militarnej dotyczącej ważnych momentów w okresie wojny- zapoznali się z prezentacją multimedialną połączoną z krótkimi przekazami filmowymi. Ciekawym elementem lekcji była możliwość bezpośredniego kontaktu z eksponatami, m.in.  umundurowaniem (możliwość przymierzenia) oraz elementami uzbrojenia z okresu wojny. Chłopcy i dziewczęta mieli możliwość samodzielnej obsługi replik i rekwizytów, co uwieczniliśmy na dokumentacji fotograficznej. Czas szybko minął i z pewnością ta niecodzienna lekcja historii na długo pozostanie w naszej pamięci i poszerzy wiedzę uczniów na ważne tematy związane z historią.