Wyjazd edukacyjny do Londynu: Wspomnienia z pierwszego dnia.

Uczniowie naszej szkoły wraz  z opiekunem panią Małgorzatą Ślusarczyk spędzili cudowne chwile w Londynie od 04.03. 2023 do 10.03.2023.

Po długiej i męczącej podróży autokarem, dotarliśmy do Londynu. Pierwszy dzień był bardzo ciekawym przeżyciem. Przemieszczaliśmy się metrem-najnowszą linią, która się nazywa Elizabeth, kolejką DLR, oraz piętrowym autobusem (double- dekerem). Dotarliśmy do  The City of Westminister, National Gallery, spacerowaliśmy po Piccadilly Circus, Leicester Square, odwiedziliśmy tętniąca życiem dzielnicę Soho, China Town, sklep M&Msy, sklep z klockami Lego. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Transportu Londynu. Uczniowie po raz pierwszy mogli pochwalić się znajomością języka angielskiego kupując posiłki czy pamiątki.
W National Gallery wysłuchaliśmy ciekawego wykładu poprowadzonego przez historyka sztuki pana Grahama o Tudorach, a szczególnie o królu Henryku VIII i jego żonach. Następnie uczniowie mieli okazję podziwiać obrazy  słynnych malarzy: Michała Anioła, Turnera i
Constable’a, Moneta, van Gogha, Renoira. Najsłynniejsze dzieła to:

• William Turner- Ostatnia droga Temeraire’a
  • Rembrandt van Rijn –Kąpiąca się kobieta
  • Caravaggio – Wieczerza w Emmaus
  • Leonardo da Vinci – Madonna w grocie
  • Vincent van Gogh – Słoneczniki

Po ciekawym i pełnym wrażeń dniu dotarliśmy do miejsca spotkań z rodzinami goszczącymi,
z którymi mieszkaliśmy przez cały pobyt.