Wycieczka klas 1-3 do Wadowic i Inwałdu z projektu „Poznaj Polskę”

Dnia 20 września 2023 roku dzieci z klas I –III wzięły udział w wycieczce szkolnej z projektu „Poznaj Polskę”  do Wadowic i Inwałdu. Celem naszej wycieczki było przede wszystkim zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, który jest patronem naszej placówki. Wystawa zajmuje cały budynek kamienicy, w której swoje dzieciństwo spędził Ojciec Święty. Przechodząc przez poszczególne pomieszczenia, poznaliśmy życie Papieża Polaka „od kołyski do kanonizacji”. Tak niedawno i niedaleko od nas żył ten wielki człowiek, który dzięki swej pracy, wierze i wytrwałości odegrał wielką rolę w życiu pojedynczych osób i całego świata. Nie mogliśmy wrócić do domu bez degustacji tradycyjnej papieskiej kremówki, więc na koniec zawitaliśmy do jednej z wielu tamtejszych cukierni.

W Inwałdzie dzieci odwiedziły Park Rozrywki a w nim Park Miniatur z Lunaparkiem i Baśniową Warownią. W Parku Miniatur podziwialiśmy najsłynniejsze budowle świata w miniaturze. Wszystkie miniatury w parku zostały zbudowane w skali 1:25, a całkowita powierzchnia tego miejsca obejmuje obszar 40.000 m2. Zwiedzając park dzieci zachwycały się takimi budowlami jak: Koloseum, Świątynią Akropolu, Krzywą Wieżą w Pizie, Statuą Wolności, Murem Chińskim, Wieżą Eiffla, Bazyliką św. Piotra oraz pięknym widokiem polskich Tatr jak również Zamkiem Królewskim i wieloma innymi budowlami polskimi i zagranicznymi w otoczeniu ciekawej architektury ogrodowej i przepięknych kompozycji roślinnych.