Wycieczka do ZOO ,,Leśne Zacisze” w Lisowie – grupa Krasnoludki, grupa Muchomorki

Dnia 23.06.2021r. dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do ZOO „Leśne Zacisze” w Lisowie.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących Zoo,  kształtowanie świadomości przyrodniczej przedszkolaków, integrowanie grupy we wspólnej zabawie oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Podczas wycieczki dzieci poznały wiele nowych gatunków zwierząt, m.in. : lwy, zebry, strusie afrykańskie, daniele, osły, kozy, owce, lamy, wielbłądy, szopy pracze, kuce szetlandzkie, konie oraz różnego rodzaju dzikie i kolorowe ptactwo z pięknymi pawiami na czele, które przechadzały się dumnie wśród zwiedzających.

Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierzątek budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych podopiecznych.

Po zwiedzeniu Mini Zoo przedszkolaki udały się na piknik, zajadały bułeczki, piły soczki. Po zregenerowaniu sił czekała na nich jeszcze jedna atrakcja. Dzieci z radosnymi okrzykami wbiegły na ogromny plac zabaw, gdzie mogły robić to, co najbardziej lubią. Po tak wyczerpującym dniu dzieci
z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola na obiad.