Wycieczka do Centrum Geoedukacji oraz na spektakl z wartościami patriotycznymi

W piątek 17 marca grupa pięćdziesięciu uczniów z klas 4-8 wraz z opiekunami  uczestniczyła w wycieczce do Kielc. Jednym z punktów wyjazdu było Centrum Geoedukacji- Geopark. Uczniowie w trakcie wielkoformatowej gry planszowej – GEO GIGA GRA – o tematyce geologicznej mogli poznać  najistotniejsze fakty i organizmy z geologicznej historii regionu świętokrzyskiego- gra dostarczyła wielu emocji i radości. Następnie zwiedzaliśmy  wystawę w formie gry terenowej Misja: Chronos poszukując odpowiedzi na ciekawe pytania oraz uczestniczyliśmy w nietypowym pokazie filmowym  w  Kapsule Czasu- przenieśliśmy się do odległych czasów. Pełni energii i radości wyruszyliśmy na imponujący musical- koncert z wartościami patriotycznymi oraz  kostiumami epokowymi, pt. „Nazywam się… powrót do przeszłości”. Musical poruszał ż elementy edukacyjno- profilaktyczne aspektu tolerancji. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat utworów literackich Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego oraz wielkich Polaków: Marii Skłodowskiej- Curie, Mikołaja Kopernika oraz Fryderyka Chopina.

Pełni wrażeń z hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zakończyliśmy wycieczkę. Zrozumieliśmy, że nasz region kryje wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.