Wizyta delegacji z Sędziszowa – Szkoła Pamięta 2021

26 października 2021 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły oraz delegacja z Dyrektorem Jackiem Sobasiem udała się na cmentarz parafialny.

Wspólnie z przedstawicielami władz gminy Chmielnik: Zastępcą Burmistrza Małgorzatą Przeździk, Sekretarzem Andrzejem Łopacińskim, Zastępcą Naczelnika Wydziału Renatą Kułagowską- Ćwiek oraz Prezesem Stowarzyszenia Dziedzictwo Piotrkowic Edwardem Rzadkowskim
i Proboszczem parafii o. Grzegorzem Irzykiem, powitaliśmy delegację z Gminy Sędziszów: Burmistrza Wacława Szarka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Adama Mysiara i Naczelnika Wydziału Urzędu Miasta Annę Grzybowską.

Wspólnie udaliśmy się złożyć wiązanki okolicznościowe i znicze z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych. Odwiedziliśmy groby tych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, m.in. trzydziestu mieszkańców Sędziszowa.

Spotkania między naszymi zaprzyjaźnionymi gminami są tradycją od wielu lat.

Kolejne zaplanowano na marzec w rocznicę rozstrzelania kolejarzy z Sędziszowa w 1944 roku.