Uroczystość upamiętniająca pomordowanych Sędziszowian

Dnia 18 marca 2019r. w Piotrkowicach odbyła się uroczystość upamiętniająca pomordowanych Sędziszowian na cmentarzu parafialnym w Piotrkowicach.

W uroczystości wzięły udział delegacje uczniów wraz z opiekunami ze szkół w Sędziszowie i w Piotrkowicach, pracownicy Urzędu Gminy Sędziszów na czele z p. sekretarz Ewą Kubas – Samociuk, burmistrz MiG Chmielnik p. Paweł Wójcik, sekretarz p. Andrzej Łopaciński, prezes Stowarzyszenia Dziedzictwo Piotrkowic p. Edward Rzadkowski, o. Romuald oraz dyr ZPO
w Piotrkowicach p. Jacek Sobaś.

Wyżej wymienione delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze na grobach pomordowanych oraz przy tablicy upamiętniającej wydarzenie z tamtych lat. Następnie o. Romuald wraz z zebranymi pomodlił się za poległych.

Na zakończenie uroczystości dyr szkoły p. Jacek Sobaś zaprosił wszystkich na poczęstunek do szkoły.