TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ W NASZEJ SZKOLE

Tydzień Edukacji Globalnej to święto ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. To coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym.

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Tygodniu Edukacji Globalnej, który odbywa się w trzecim tygodniu listopada z inicjatywy Centrum Północ-Południe przy Radzie Europy. Dzięki udziałowi w TEG  mamy możliwość włączyć  się do globalnej akcji i wspólnego zmieniania świata na lepszy.

W 2023 r. działania z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej skupią się na dwóch z pięciu filarów Agendy 2030 (ludzie, planeta, dobrobyt, pokój i partnerstwo).

Hasło tej edycji brzmi: Pokój dla planety. Planeta pokoju. Każde jednak  działanie, które przyczynia się do realizacji pięciu filarów, może być częścią wydarzenia.

Więcej informacji na temat Edukacji Globalnej można znaleźć pod poniższym linkiem