Światowy Dzień Pszczół

W związku z obchodami  Światowego Dnia Pszczół obchodzonym 20 czerwca, gościliśmy w naszej placówce pszczelarza ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy. Specjalnie dla dzieci
z przedszkola i klas „0” –III Pan Pszczelarz z własnej pasieki przywiózł ul, prawdziwe ramki pszczelarskie oraz akcesoria pszczelarza, m.in. profesjonalny strój, kapelusz, podkurzacz.

W pierwszej części spotkania dzieci dowiedziały się o życiu i zwyczajach pszczół, w jaki sposób zbierają pyłek. Następnie poznały  etapy i miejsce powstawania miodu, a także różne jego rodzaje. Podczas omawiania nasz gość demonstrował różne akcesoria pszczelarza. W drugiej części każdy chętny uczestnik spotkania mógł włożyć na siebie  strój pszczelarza i posmakować miodu.

Dziękujemy Pani Gabrieli Raczyńskiej za zorganizowanie spotkania.