Sprawozdanie z biwaku 19-20 październik

W dniach 19 – 20 października odbył się na Tarnoskale nocny biwak dla uczniów klas 4- 8. To kolejny tego typu pomysł mający charakter aktywnej integracji i zabawy dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Rozpoczął się sportowymi rozgrywkami na sali gimnastycznej. Konkurencje, wymagające sprytu i szybkości, przygotowały panie Małgorzata Ślusarczyk i Joanna Długosz. W tym samym czasie, gdy na sali trwała zaciekła walka, w sąsiedniej klasie grupa artystycznie uzdolnionych uczniów tworzyła obrazy o tematyce jesiennej z wykorzystaniem jesiennych darów, pod czujnym okiem pani Barbary Rogali – Kupczewskiej.

Następnie uczniowie bawili się przy dźwiękach dyskotekowych rytmów. A, gdy zmęczeni, ale szczęśliwi, udali się na odpoczynek, otrzymali nagrodę za wytrwałość w postaci pachnącej, gorącej pizzy. Po zasłużonym posiłku pani Ewa Kurowska zorganizowała wieczór kinomana, odtwarzając ciekawe filmy dla dzieci młodszych i starszej młodzieży.

Gdy uczniowie znaleźli się w swoich śpiworach, długo jeszcze snuli opowieści o Białej Damie nawiedzającej ponoć Tarnoskałę. I choć twierdzili, że nie zmrużyli oka, rankiem zaskoczeni zmywali z twarzy białą pastę. To pewnie duch, niepostrzeżenie, jak to na zjawę przystało, zostawił na ich buziach swój ślad…

Około 7.30 przybyli stęsknieni rodzice, zabierając swe szczęśliwe pociechy do domów. Uczestnicy biwaku już pytają o datę kolejnego „nocnego czuwania”.