Ślubowanie klasy pierwszej

22 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piotrkowicach odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Wydarzenie rozpoczęło się od części artystycznej, w której aktorami byli sami świętujący.

Po zaprezentowaniu swojej wiedzy oraz umiejętności nastąpił uroczysty akt ślubowania  oraz pasowania na ucznia przez Dyrektora szkoły.

Uroczystą przysięgę dzieci złożyły  w obecności rodziców, Dyrekcji szkoły, proboszcza parafii
w Piotrkowicach, władz samorządowych, przedstawiciela Rady Rodziców i całej społeczności szkolnej. Swoją obecnością zaszczyciła nas także wicekurator Katarzyna Nowacka, która wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej  przyszedł czas na wręczenie prezentów. Od rodziców uczniowie otrzymali worki i kuferki wypełnione różnymi gadżetami m.in. spersonalizowaną książką ,,Plastusiowy pamiętnik”, od władz samorządowych dzieci otrzymały przybory szkolne.

Ciekawą inicjatywą wykazali się rodzice pierwszoklasistów.  Na ręce Dyrektora szkoły przekazali małego świerka, który posadzony
w przyszkolnym ogrodzie będzie wzrastał wraz z naszymi pierwszakami, stanowiąc pamiątkę tej uroczystości.