Mała książka – wielki człowiek

14 listopada 2023 r. uczniowie klasy I otrzymali uroczyście z rąk Dyrekcji naszej szkoły Wyprawki Czytelnicze. W ich skład wchodzi książka autorstwa znanej pisarki Justyny Bednarek  pt.”Wnuczka antykwariusza” oraz broszura „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, która  jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania.

To wydarzenie odbyło się w ramach kolejnej edycji kampanii „Mała książka- wielki człowiek”, rozpoczętej przez Instytut Książki w Krakowie, finansowanej ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów i zachęcanie ich do częstego sięgania po książki i  regularnego czytania, zarówno samodzielnego jak i z udziałem najbliższych.