Konkurs plastyczny

„Chata Świętego Mikołaja” – to tytuł Konkursu Mikołajkowego zorganizowanego przez Chmielnickie Centrum Kultury dla dzieci z terenu gminy Chmielnik. W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Piotrkowicach, reprezentowani w trzech kategoriach wiekowych: 5-7 lat, 8-9 lat oraz 10-12 lat.
Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy dowolną techniką na kartce papieru technicznego o formacie A4. Dzieci musiały wyobrazić sobie wygląd chaty Mikołaja, z zewnątrz lub wewnątrz, a następnie przelać swoją wizję plastyczną na kartkę papieru. Konkurs miał za zadanie poruszyć wyobraźnię młodych ludzi i zaangażować ich w proces twórczy. Dowolność techniki wykonania pracy zakładała dużą dozę kreatywności i elastyczności. Dzieci mogły pracę namalować farbami, wykleić dowolnym materiałem, a nawet przedstawić ją w formie origami czy decoupage’u. Dzięki temu uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne, a jednocześnie w interesujący sposób poznawali obrzędy i tradycje związane z Dniem Świętego Mikołaja.
Termin składania prac plastycznych minął 01.12.2017 r. W konkursie wyróżniono wiele dzieł naszych uczniów. Największą uwagę zwróciły prace wykonane niekonwencjonalną techniką decoupage’u. One zdobyły najwięcej głosów jury. Doceniono wysoki stopień trudności wykonania prac, jak również oryginalną wizję artystyczną. Wyniki konkursu ogłoszono 09.12.2017 r. podczas Mikołajek zorganizowanych w Chmielnickim Centrum Kultury. Po zakończeniu konkursu zorganizowano wystawę pokonkursową , którą można podziwiać jeszcze przez dwa tygodnie. Prace uczniów wyeksponowano w hallu głównym Chmielnickiego Centrum Kultury przy ulicy Starobuskiej 10.