Jasełka w przedszkolu

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. W dniu  21  grudnia odbyło się przedstawienie dla rodziców, przedszkolaków i pracowników przedszkola oraz Dyrekcji ZPO Piotrkowice . Pod okiem swoich pań Małgorzaty Drejarz-Nowak i pani Anny Mysior w rolę aktorów wcieliły się starszaki czyli grupa „Muchomorki”  i przedstawiły Jasełka. Piękny występ tańca dała również grupa ,,O” pod opieką pani Doroty Majewskiej.  W trakcie przedstawienia wystąpiły również uczennice klasy 5 Julia Lisowska i Alisa Korolova, które grały kolędny na instrumentach.  Nad nagłośnieniem czuwał uczeń klasy ósmej Wiktor Siołek.

Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy, Józefa i Maryję. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Wielkie podziękowania należą się również pani Małgosi,  pani Ani i pani Doroty które z wielkim zaangażowaniem przygotowały dzieci do tak wielkiej uroczystości . Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za cudowne przygotowanie uroczystości i aktywne uczestnictwo