JASEŁKA I OPŁATEK SZKOLNY

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, 20 grudnia 2018 r. odbyła się uroczysta akademia, podczas której zaprezentowane zostały jasełka w wykonaniu uczniów klas IV – VIII,  pod opieką p. Doroty Kubickiej i p. Kamila Kryczki.

Składały się one z partii mówionych oraz śpiewu kolęd i pastorałek. Przybliżyły wydarzenia biblijne i pozwoliły kolejny raz przeżyć historię narodzenia Jezusa.

Oprócz Dzieciątka pojawiły się takie postacie jak: Józef, Maryja, Aniołowie, Pasterze, Trzej Królowie, Śmierć,Szatan itp.

Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami.

Po występach, głos zabrał katecheta – O. Romuald Gościewski i Dyrektor Szkoły – Jacek Sobaś.  Złożyli życzenia świąteczne i noworoczne oraz udzielili rad jak przeżyć ten czas.

Grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, zaproszeni goście, w tym nauczyciele emerytowani, udali się na salę zabytkową, na spotkanie opłatkowe. Natomiast uczniowie, zaczęli bardzo radośnie świętować wigilie klasowe z wychowawcami i nauczycielami.

Atmosferę świąteczną uświetnił koncert kolęd w wykonaniu grup przedszkolnych, zerówki i wszystkich klas w ostatni dzień nauki przed świętami, w piątek.