Jasełka i kolędowanie w naszej szkole

12 i 14 stycznia 2024 roku w ZPO w Piotrkowicach odbyły się Jasełka – Misterium Bożego Narodzenia. Zaszczyciła nas swoją obecnością liczna widownia jak i mili goście ze Starostwa z Kielc p. Mariusz Ściana z małżonką ze Starostwa w Kielcach, p. Renata Janik z Urzędu Marszałkowskiego, p. Burmistrz miasta i gminy Paweł Wójcik z małżonką, p. Irena Gmyr – radna powiatowa. Zwyczaj ustawiania Szopki Bożonarodzeniowej w kościele i przedstawienie Jasełek wprowadził św. Franciszek z Asyżu, założyciel Zakonu Braci Mniejszych, nazywanych potocznie Franciszkanami. Właśnie świętujemy tego roku jubileusz 800 – lecia od tamtego wydarzenia, które miało miejsce w Greccio we Włoszech. Nasze Jasełka zostały przedstawione w trzech odsłonach: na polu pasterzy, w pałacu króla Heroda i  przy szopce w Betlejem adoracja Nowonarodzonego Dzieciątka Jezus w otoczeniu Matki Boskiej, św. Józefa, chórów anielskich, przybyłych pasterzy i Mędrców ze Wschodu. W inscenizacji wzięło udział około 40 aktorów, dzieci z naszej szkoły. Poszczególne sceny przeplatały się śpiewem, grą kolęd i pastorałek na instrumentach, skrzypce, klarnety i gitara, tańcem aniołów i maluchów z zerówki. Dzieci łącznie zaśpiewały łącznie 10 kolęd i pastorałek. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali przy tworzeniu scenografii i ożywili świerkowy las. Pragniemy imiennie wyrazić wdzięczność nauczycielom i pracownikom za konkretną pomoc w reżyserii i scenografii. A wykazali się umiejętnościami: Małgorzata Lisowska, Małgorzata Ślusarczyk, Barbara Rogala-Kopczewska,  Gabriela Raczyńska, Jolanta Mrozińska, uczeń Wojciech Piwowarczyk, który z rodzicami pomalował pięknie 14 „drewnianych” choinek. Koordynacją zajął się  ks. Romuald Gościewski. Wszystkim  składamy serdeczne podziękowanie Dyrekcji, aktorom, nauczycielom, pracownikom za zaangażowanie i przygotowanie Jasełek. Widzom za obejrzenie i dobre słowa. Zaraz po Jasełkach wystąpiła 33 osobowa Orkiestra Dęta z Podstolic, która bogatym i przepięknym repertuarem, przedłużyła świętowanie, wspólnym kolędowaniem. Dziękujemy serdecznie miłym gościom i do zobaczenia zaś.