Innowacja pedagogiczne w grupie przedszkolnej Muchomorki

W grupie ,, Muchomorki już drugi rok prowadzona jest innowacja pedagogiczna pt. ,, Zabawa w czytanie- przedszkolak bawi się literami”.

Ma ona na celu:

– obniżenie wieku, w którym dzieci spotykają się z pismem,

– nacisk na wizualny aspekt nauki czytania,

– dostarczenie dziecku jak najwięcej ćwiczeń służących wykształceniu spostrzegawczości, niezbędnej w dostrzeganiu drobnych różnic między literami.

Naukę należy rozpocząć z każdym dzieckiem, które pojawia się w przedszkolu, niezależnie od jego wieku. Największą korzyść odnoszą dzieci najmłodsze, choćby nawet trzyletnie. Będą one miały w przyszłości  szansę swobodnego, wolnego od przymusu obcowania z pismem na długo przed dziećmi objętymi dyscypliną szkolną. A wtedy można mieć nadzieję, że ich dalszy kontakt z pismem będzie spontaniczny i niezależny. Innowacja daje również szansę na częstsze oddziaływanie logopedyczne w związku z włączaniem elementów terapii i ćwiczeń logopedycznych.

Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach są ciekawe i bardzo aktywne. Zauważ asie u nich duże postępy.