Grecki cud- kultura starożytnej Grecji. Lekcja historii w goglach.

W ramach programu “ Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła zakupiła, m.in. okulary VR, dzięki którym lekcje mogą być jeszcze ciekawsze
i atrakcyjniejsze.

3 listopada klasa V wyruszyła na wyprawę do starożytnej Grecji w wirtualnej rzeczywistości. Temat zrealizowany: Grecki cud- kultura starożytnej Grecji- lekcja ciekawa i interesująca.
W trakcie zajęć nie zabrakło również tradycyjnych metod edukacyjnych- prezentacji multimedialnej, plansz edukacyjnych, prac plastycznych wykonanych przez uczniów i przekazu słownego.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w lekcji, byli aktywni , zadowoleni i już nie mogą się doczekać kolejnej wyprawy  do wirtualnej rzeczywistości. Było to ciekawe doświadczenie i z pewnością jeszcze nieraz skorzystamy z dostępnego sprzętu.