,,DBAMY O PRZYRODĘ” – grupa Krasnoludki

,,W zgodzie z przyrodą żyją wszystkie dzieci.

Kochają jasne słonko, które na niebie świeci.

Często też dorosłym dobry przykład dają –

w wyznaczonych miejscach śmieci zostawiają.

Nie łamią gałęzi, dbają o rośliny.

Podczas wycieczek do lasu nie płoszą zwierzyny”.

Co roku  22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o naszej planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Krasnoludki także uczą się jak żyć ekologicznie.

W naszej grupie odbył się EKO – TYDZIEŃ pod hasłem ,,Dbamy o przyrodę”. Na zajęciach:

* Sadziliśmy nasiona owsa, cebulki hiacyntów. Teraz obserwujemy nasze roślinki.

* Poznaliśmy świat roślin i zwierząt.

* Dowiedzieliśmy się co to jest – ekologia, segregowaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników.

*Nauczyliśmy się piosenek pt. ,,Dbajmy o przyrodę” oraz ,,Maszeruje wiosna”.

*Wykonaliśmy biedronki i motylki z odpadów oraz odznaki – ,,Mały przyjaciel przyrody”.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi odbyły się pod hasłem ,,CHOĆ PRZEDSZKOLAK NIE JEST DUŻY, TO PRZYRODZIE WIE JAK SŁUŻYĆ”. W tym dniu towarzyszył nam kolor zielony oraz piosenki, wiersze, zagadki, tańce i pląsy. Przedszkolaki wiedzą w jaki sposób i dlaczego powinniśmy chronić naszą planetę.