18. rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2023 roku przypadła 18 rocznica ”powrotu do domu Ojca”  Świętego Jana Pawła II, który jest patronem Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach.

Dla upamiętnienia tej ważnej daty w naszej placówce zostały zorganizowane uroczyste obchody. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się przed budynkiem,  przy obelisku upamiętniającym naszego patrona. Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie wraz z wicedyrektor szkoły Joanną Kołomańską zapalili znicz pamięci. Słowo do społeczności szkolnej skierował dyrektor placówki Jacek Sobaś, który przypomniał życiorys i działalność naszego świętego patrona, najwybitniejszego z rodu Polaków. Obchody zakończyło wspólne odśpiewanie ,, Barki ” – ulubionej pieśni papieża Polaka –  świętego Jana Pawła II.