Warsztaty edukacyjne

Realizacja zagadnień ekologicznych wymaga współpracy z wieloma instytucjami. Zespół Placówek Oświatowych w Piotrkowicach od 2008 r. współpracuje z Zarządem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Uczniowie uczestniczą w prelekcjach, warsztatach, zajęciach terenowych oraz wyjazdach edukacyjnych.
Dnia 30 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez pracowników Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. W zajęciach połączonych z prezentacją multimedialną uczestniczyli uczniowie z klas 0- VII oraz dzieci z przedszkola. Dla młodszych uczniów przeprowadzono warsztaty na temat: ,,Jelonek Rogacz reliktem przyrodniczym Ponidzia”, a dla starszych na temat: ,,Flora i fauna Ponidzia”. Dzięki zajęciom uczniowie poszerzyli wiedzę o przyrodzie i jej ochronie. Podniosła się także świadomość ekologiczna uczniów.