Mistrzostwa Gminy Chmielnik Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych

28 października br. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku odbyły się Mistrzostwa Gminy Chmielnik Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych, które zostały zorganizowane przez Klub Gier Planszowych HEX działający przy w/w placówce. Na przeprowadzenie zawodów Klub pozyskał mikrodotację z projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój. Otwarcia Mistrzostw dokonali p. Renata Nowak Dyrektor SP w Chmielniku, p. Paweł Wójcik Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik oraz p. Sławomir Grabka przedstawiciel Klubu Gier Planszowych HEX. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w dwóch kategoriach: klasy I – IV i klasy V – VIII.
Do rywalizacji przystąpiło 120 młodych warcabistów, uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali dyplomy i upominki a ośmioro najlepszych graczy w każdej kategorii atrakcyjne gry planszowe.

Najlepsze miejsca w kategorii klasy I – IV zajęli:

1. Ryk Maksymilian – SP Piotrkowice
  2. Raduszewski Krystian – SP Piotrkowice
  3. Siołek Wiktor – SP Piotrkowice
  4. Musiał Jan – SP Chmielnik
  5. Pietrzyk Szymon – SP Chmielnik
  6. Borek Lena – SP Chmielnik
  7. Lisowski Mikołaj – SP Piotrkowice
  8. Panek Radosław – SP Chmielnik

Najlepsze miejsca w kategorii klasy V – VIII zajęli:

1. Mleczko Michał – SP Chmielnik
  2. Lesiak Szymon – SP Chmielnik
  3. Ramski Szymon – SP Chmielnik
  4. Mysior Damian – SP Piotrkowice
  5. Hanszke Weronika – SP Chmielnik
  6. Treliński Kacper – SP Chmielnik
  7. Krysiński Jakub – SP Chmielnik
  8. Ciepliński Radosław – SP Piotrkowice

Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Dominik Ogłoza, Wiktor Guzy, Wiktoria Guzy, Sandra Stępnik, Wiktoria Mysior.

Naszych uczniów przygotowywał p. Grzegorz Stępień.