Jasełka

Przed rozpoczynającą się przerwą świąteczną w naszej szkole odbyły się Jasełka – Misterium Bożego Narodzenia –  przedstawiające okoliczności narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas: 8., 5., 4. i 1. Całość rozpoczęła się tańcem do adwentowej piosenki pt. „Czekam”. Każdego roku na roraty jest komponowana piosenka, która pomaga rozpalić serca wiernych miłością do rodzącego się w Betlejem Dzieciątka Jezus. Tańczyły dziewczynki z kl. 4. i 5. Spektakl zaprezentowano w trzech odsłonach: na polu pasterzy z Aniołami, którzy zwiastowali Narodzenie Zbawiciela, w Betlejem przy żłóbku Dzieciątka Jezus ze Św. Józefem i Matką Bożą, w pałacu króla Heroda, którego diabeł kusił do zabójstwa narodzonego Mesjasza. Poszczególne sceny przeplatały się i zakończyły tańcem Aniołów, pasterzy i finałowym polonezem wszystkich aktorów do kolędy „Bóg się rodzi”. Choreografię przygotowały Panie: Elżbieta Galińska, Ewa Musiał i Renata Wojnowska. Kostiumy zaprojektowały Panie: Janina Słonina, Krystyna Rucińska, Teresa Wionczek, Lidia Jabłońska, Jadwiga Krzemińska, Stanisława Grabka, Edyta Sobczyk, Leokadia Misztal, Władysława Cieśla. Scenografią zajęły się: Elżbieta Galińska, Paulina Kalatura, Justyna Pakosińska – Gidel, Gabriela Raczyńska. Koordynacja – ks. Romuald Gościewski. Serdeczne podziękowania aktorom, nauczycielom, pracownikom za zaangażowanie w przygotowanie Jasełek. Widzom za obejrzenie i dobre słowo.