ZABAWA CHOINKOWA

Zabawa choinkowa to wspólne święto uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz społeczności lokalnej. Tradycyjnie odbywa się ona pod koniec I semestru nauki szkolnej,wprowadzając wszystkich w czas  rozrywki i zasłużonego odpoczynku w okresie ferii zimowych.

W tym roku, odbyła się ona 12 stycznia 2018r. Trwała od godz. 15:30 do 20:00 i towarzyszyło jej wiele atrakcji.

Przybyli zaproszeni goście: Burmistrz MiG Chmielnik Paweł Wójcik, Przedstawiciele Rady Miejskiej –Teresa Chwalińska i Monika Nowak,Przewodnicząca Rady Rodziców – Lidia Jabłońska itp.

Sala gimnastyczna wyglądała jak balowa, dzięki dekoracji wykonanej przez p. Marzenę Zatorską z uczniami i  pracownikami obsługi.

Na początku imprezy uczniowie klas II –VII, zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez nauczycieli: Ewę Musiał, Zofię Chłond, Kamila Kryczkę. Był to montaż słowno –muzyczny przedstawiający w humorystyczny sposób pokaz mody i wyposażenia nauczycieli oraz  pracowników szkoły w wersji letniej i zimowej. Nie zabrakło akcentów karnawałowych, czyli   barwnych,  pomysłowych kostiumów, ale nie dowolnych,tylko przydatnych w oświacie.  Niektóre przenosiły  wyobraźnią i myślami do nowej szkoły.

Po występach nagrodzonych gromkimi brawami, zostały wręczone medale ufundowane przez Pana Burmistrza dla zwycięzców Turnieju Piłki Nożnej. Burmistrz z p. Teresą Majkowską złożył wszystkim gratulacje i podziękował za inicjatywę i zaangażowanie młodym sportowcom.

Docenił również wkład pracy osób, które przygotowały zabawę karnawałowo – choinkową.

Nie zabrakło refleksji, że to ostatni raz na Tarnoskale…

Później zaczęła się zabawa taneczna.Wszyscy mogli się wyszaleć do woli pod czujną opieką wychowawców i rodziców. W salach lekcyjnych został przygotowany przez rodziców poczęstunek. Dorośli mogli się zintegrować, porozmawiać, spędzić miłe chwile z gośćmi.

Natomiast uczniowie, posilić i ugasić pragnienie po tanecznych harcach.

Podsumowując, zabawa należy do udanych, oby było takich więcej.