XVII Dzień Papieski

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodziliśmy XVII Dzień Papieski, który odbył się 8 października 2017 roku. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego zostało zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Novo millennio ineunte” wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000. Dzięki tegorocznemu Dniowi Papieskiemu organizatorzy chcieli promować chrześcijańską wizję nadziei, której wyrazicielem, piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II: „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”. (św. Jan Paweł II, Częstochowa, 18 czerwca 1983 r.)
W Piotrkowicach Dzień Papieski przeżywamy również jako święto naszej szkoły, której patronuje Jan Paweł II. O godzinie 9.30 została więc odprawiona Msza św. w intencji społeczności szkolnej z udziałem pocztu sztandarowego. Modliliśmy się za dzieci i młodzież, aby wpatrzeni w przykład swojego patrona Jana Pawła II, zawsze mieli odwagę pragnąć i szukać świętości, i wyrośli na dobrych Polaków i katolików, a także za dyrekcję, nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników naszej szkoły, aby w swej pracy czerpali inspirację z nauczania Jana Pawła II.
Jak co roku, nieodłącznym elementem święta była publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli kwestowali po każdej Mszy św. w kościele parafialnym w Piotrkowicach. Każdy, kto włączył się w zbiórkę na edukację uzdolnionych młodych ludzi przyczynił się do budowania żywego pomnika Jana Pawła II.