Wizyta uczniów klasy II i III w piekarni w Piotrkowicach.

„Jak powstaje chleb?” Na to pytanie nasi uczniowie już doskonale znają odpowiedź

Pod koniec września uczniowie klasy II i III uczestniczyli w wycieczce do pobliskiej piekarni, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych p.n. „Od ziarenka do bochenka”, które wiążą się z bieżącą tematyką.

Już na progu piekarni z radosnym uśmiechem  powitała nas jej właścicielka. Uczniowie zapoznani zostali z zasadami BHP i ruszyli na podbój piekarni. W ciekawy i praktyczny sposób  poznali proces wypieku pieczywa. Nasze dzieci obejrzały piekarnię, zobaczyły różne urządzenia i narzędzia w niej wykorzystane. Miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy piekarza. Wiele z nich zapragnęło w przyszłości wykonywać ten zawód.

Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznego pachnącego chleba. Na zakończenie pobytu wszyscy zostaliśmy poczęstowani przepysznymi drożdżówkami z kruszonką.

Uczniowie i ich nauczycielki, panie: Ewa Musiał i Zofia Chłond dziękują pani  Jolancie Stochmal za umożliwienie realizacji tych interesujących zajęć.