10 maja 2019 r. w Piotrkowicach odbyła się uroczystość upamiętniająca 75 rocznicę akcji rozbrojenia posterunku obserwacji lotniczej Luftwaffe na Tarnoskale przez członków oddziału partyzanckiego ,,Spaleni”. W uroczystości wzięły udział: rodzina Stefana Rajskiego – Maria Kycia z mężem Eugeniuszem, rodzina Wesołowskich – Anna Łos, Jerzy Wesołowski, Marek Wesołowski, delegacja z Sędziszowa: Renata Gądek – kierownik biblioteki, Małgorzata Żelaśkiewicz – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Gminy w Sędziszowie, Jolanta Wickiera – dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Sędziszowie, Koło Światowego Związku  AK w składzie: Adam Bocheński, Czesław Widawski, Zbigniew Zadrys; sekretarz UMiG Chmielnik Andrzej Łopaciński, dyrektor ZPO w Piotrkowicach Jacek Sobaś, delegacja uczniów, prezes Stowarzyszenia Dziedzictwo Piotrkowic Edward Rzadkowski oraz proboszcz parafii w Piotrkowicach o. Piotr Linka.

Uroczystość rozpoczęto modlitwą za poległych pod przewodnictwem o. Piotra. W/w delegacje złożyły wiązanki kwiatów i znicze pod tablicą pamiątkową. Prezes Stowarzyszenia Edward Rzadkowski przedstawił historię wydarzeń sprzed 75 lat, następnie zebrani zwiedzili kościół parafialny oraz Loreto.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły zaprosił wszystkich na poczęstunek na Tarnoskałę.