Szkolne jasełka

21 grudnia w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście m. in. nich pan burmistrz Paweł Wójcik oraz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Na początku spotkania przywitał gości i złożył życzenia świąteczne wszystkim obecnym dyrektor szkoły, pan Jacek Sobaś. Następnie pan burmistrz wręczył nagrody przedszkolakom za ich zaangażowanie i udział w konkursie ekologicznym.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. W jasełkach przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem pani Aleksandry Praśkiewicz i pani Joanny Długosz, publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak do nich i małego Jezusa przybyli liczni goście nawet tak honorowi jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka przeplatana była śpiewem kolęd.