Początek przedszkolnej przygody

Od tego roku szkolnego działa u nas nowy oddział, czyli Młodsza Grupa Przedszkolna „Smerfy”.

Nowy oddział przedszkolny mógł powstać dzięki temu, że od sierpnia 2017 roku ruszyła realizacja projektu pn. „Wspieramy rozwój najmłodszych poprzez stworzenie nowego oddziału przedszkolnego w ZPO w Piotrkowicach oraz realizację zajęć dodatkowych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.
Projekt rozpoczęliśmy od naboru i rekrutacji dzieci do przedszkola. Do nowo utworzonego oddziału przyjęliśmy 18 dzieci, takich, które do obecnej chwili jeszcze nie uczęszczały do przedszkola. Dzieci, po przełamaniu „pierwszych lodów” jakim jest rozstanie na kilka godzin z rodzicami, po kilku dniach świetnie się zaaklimatyzowały i nie mają już większych problemów z rozstaniem. Chętnie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych związanych z podstawą programową, jak i tych dodatkowych wynikających z projektu, są to zajęcia rytmiki, gimnastyki korekcyjnej i zajęcia języka angielskiego.

Wychowawcą grupy jest Justyna Pakosińska-Gidel, a opiekę sprawuje również Gabriela Raczyńska.