Pasowanie na ucznia

Dnia 20 października o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. W poczet uczniów przyjęto 8 pierwszoklasistów. Uczniowie wraz ze starszymi koleżankami z kl. IV b przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni, p. Zofii Chłond, program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie wokalne i taneczne. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.
Na tą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik – p. Paweł Wójcik, Proboszcz Parafii w Piotrkowicach – o. Piotr Linka, radna, a zarazem przewodnicząca Rady Rodziców – p. Lidia Jabłońska, radny z Celin – p. Mieczysław Rutkowski, rodzice.
Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów dokonał pan dyrektor – Jacek Sobaś. Dzieci otrzymały pierwszy w swoim życiu dokument – legitymację uczniowską, a także upominki ufundowane przez pana burmistrza Pawła Wójcika oraz rodziców.
Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom sukcesów w murach naszej szkoły.