Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej

6 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej w Piotrkowicach  odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.

Szkołę reprezentowało siedemnastu uczniów. Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.  Jego celem  jest propagowanie wśród uczniów przepisów pożarowych, historii pożarnictwa, tradycji oraz znajomości sprzętu strażackiego. Konkurs przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych:  klasy 4-6 oraz 7-8.

1 miejsce w kategorii 4-6 i awans do następnego  etapu zdobył Wiktor Siołek z klasy 4, drugie miejsce przypadło dwóm uczniom z klasy 6 b – Michałowi Pałydze i Igorowi Osmanowi (chłopcy zdobyli taką samą liczbę punktów),  trzecie natomiast Piotrowi Zawadzkiemu z klasy 6 a.

1 miejsce w kategorii 7-8 zdobył Paweł Sobaś, 2- Dominika Salwa, 3- Amelia Kuranda (wszyscy zwycięzcy uczęszczają do klasy 8).

Uczniowie zmagali się ze  sobą pod czujnym okiem druha Stanisława Żelichowskiego –  zastępcy prezesa Gminnego Związku OSP RP w Chmielniku oraz st. kpt. Pawła Nyka –  zastępcy dowódcy JRG 4 w Chmielniku.

Opiekę nad uczniami i przebiegiem konkursu w szkole sprawowały: Małgorzata Ślusarczyk oraz Barbara Rogala- Kupczewska.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach.