INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rok szkolny rozpoczął się Mszą świętą o godz. 9.00. w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Eucharystię sprawował o. Piotr Linka – proboszcz parafii.

W placówce, uroczystość kontynuowana była od godz. 10:30, z zachowaniem ceremoniału szkolnego. Poprowadził ją Dyrektor ZPO – Jacek Sobaś. Nie zabrakło akcentów nawiązujących do rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i złożeniu przez delegację uczniów kwiatów pod tablicą upamiętniającą zamordowanych przez hitlerowców nauczycieli okolicznych szkół, Dyrektor wygłosił przemówienie. Powitał wszystkich zebranych: uczniów, rodziców, grono pedagogiczne, pracowników i gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrza MiG Chmielnik – Pawła Wójcika i radnych. Zapoznał zebranych z harmonogramem pracy w placówce i życzył udanego roku szkolnego. Wszystko na to wskazuje, że będzie to rok wyjątkowy, bo ostatni na Tarnoskale, następne będą już w nowej szkole.

Do życzeń dołączył się Burmistrz MiG Chmielnik – Pan Paweł Wójcik i wręczył uczniom upominki ufundowane przez UMiG Chmielnik. Dzieci otrzymały także upominki przekazane przez Kopalnię Wapienia ,,Celiny’’ koło Chmielnika.