III edycja ,,20 minut dla zdrowia’’

24 września br. na boisku szkolnym naszej placówki w Piotrkowicach odbyła się trzecia edycja akcji biegowej ,,20 minut dla zdrowia’’ zapoczątkowanej przez lokalną grupę miłośników biegania – Run Team Chmielnik. Zorganizowali ją UMiG Chmielnik, Run Team Chmielnik, oraz ZPO w Piotrkowicach w ramach projektu ,,Zrób trzeci krok – razem zrobimy ich tysiące’’.
Wzięli w niej udział nie tylko nasi uczniowie i nauczyciele, ale również  uczniowie ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku wraz z nauczycielami.  Imprezę poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Stępień oraz członkowie RTC.
Gościem specjalnym była lekkoatletka, brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów w rzucie młotem – Katarzyna Furmanek, która opowiedziała o swojej karierze, treningach i zachęcała wszystkich do aktywności fizycznej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe medale z rąk burmistrza Pawła Wójcika, dyrektora ZPO Jacka Sobasia oraz Katarzyny Furmanek.
Celem akcji było uświadomienie, że 20 minutowy jogging jest świetną formą prozdrowotną dla całego organizmu. Poprawia nie tylko ciało, ale również samopoczucie. Dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu, uczniowie mogą lepiej przyswajać wiedzę. W tym roku padł kolejny rekord frekwencji (ponad 200 uczestników) – Gratulujemy.

Podziękowania  kierujemy do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Chmielniku za profesjonalne zabezpieczenie naszej imprezy pod kątem medycznym.