I mistrzostwa w Spaceball za nami!

Z okazji dnia dziecka nasi uczniowie rozegrali premierowy turniej w Spaceball – grę, która powstała w naszej szkolę. Spaceball to połączenie siatkówki i piłki ręcznej. Gra rozpoczyna serwis (rzut) dwiema piłkami przez siatkę. Gdy dwie piłki w jednej akcji wpadną w boisko rywali przyznawany jest punkt dla atakujących. W przypadku rzutu w siatkę lub rzutu na aut – punkt zyskują broniący. Mecz składał się z jednego seta rozgrywanego do 11 punktów. Gra jest bardzo dynamiczna, gdyż uczniowie mają na przerzut piłek  kilka sekund. Do rywalizacji zgłosiły się 4 zespoły. Każda drużyna składała się z 4 chłopców i dwóch dziewczyn. Zwyciężyła drużyna złożona z uczniów klasy 5a, która pokonała 5-6 klasę , trzecie miejsce zajęła ekipa 5b wyprzedzając uczniów klasy 4.

Pomysłodawcą gry jest klasa 5a wraz z p. Grzegorzem Stępniem.