Wycieczka do Sejmu RP

Dnia 10 maja 2018 roku uczniowie klasy IVb, VI i VII wraz z uczniami klasy IIIe i IIe Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W wycieczce uczestniczyło 42 uczniów oraz opiekunowie. Głównym punktem programu było zwiedzanie Sejmu RP z panem Bogdanem Latosińskim.
Mimo licznych zajęć, pan poseł chętnie poświęcił czas naszej młodzieży i oprowadził nas po Gmachu Sejmu udzielając licznych wyjaśnień i odpowiedzi na zadawane pytania. Opowiedział również o swojej pracy. Olbrzymim przeżyciem dla młodzieży była możliwość obserwowania obrad Sejmu na żywo. Po pysznym obiedzie w restauracji poselskiej wybraliśmy się na spacer po Warszawie wraz z przewodnikiem, który oprowadził nas ,,Szlakiem Warszawskim Legend”.
W trakcie spaceru podziwialiśmy piękną, warszawską Starówkę i zwiedzaliśmy Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela. W podziemiach katedry spoczywają prochy znamienitych ludzi polskiej historii, wśród nich: książęta mazowieccy z rodu Piastów, król Stanisław August Poniatowski, prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, generał Kazimierz Sosnkowski, wielki pisarz, laureat Nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz oraz muzyk i mąż stanu Ignacy Jan Paderewski.
Uczniowie bardzo owocnie spędzili czas uczestnicząc w tej niezapomnianej lekcji historii i patriotyzmu.
Przedsięwzięcie było jednym z działań podejmowanych przez naszą szkołę w celu uświetnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.