Premier Rzeczpospolitej w Piotrkowicach

W sobotę, 12 maja, podczas pobytu na ziemi świętokrzyskiej w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Polska jest jedna”, naszą miejscowość odwiedził pan premier Mateusz Morawiecki. Premier wizytował budowę szkoły w Piotrkowicach – inwestycję, która otrzymała wsparcie finansowe z rezerwy budżetu państwa w wysokości 5 milionów złotych.
Prezesa Rady Ministrów powitał w Piotrkowicach Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik, pan Paweł Wójcik oraz dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Piotrkowicach, pan Jacek Sobaś.
Następnie premier udał się na plac budowy nowej szkoły, gdzie oczekiwali przedstawiciele rady miasta i gminy oraz grona pedagogicznego, a także grupa mieszkańców Piotrkowic i okolicznych miejscowości. Delegacja uczniów wręczyła panu premierowi kwiaty oraz złożyła wyrazy wdzięczności za wsparcie, życzliwość i wszelką pomoc związaną z budową nowego budynku szkoły.
Premier Mateusz Morawiecki obejrzał plac budowy oraz wyraził nadzieję na pomyślne zakończenie prac i rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 już w nowej szkole.